Nii kuulivestid kui ka plaadikandjad on tähtsad varustuselemendid kõigile, kes tegutsevad ohtlikes keskkondades ja vajavad kaitset võimalike ballistiliste ohtude eest.
Nii nagu iga taktikalise varustuse elemendi puhul, vajavad ka kuulivestid ja plaadikandjad korralikku hoolt ja hooldust, et tagada võimalikult kõrgetasemeline kaitse ja pikaajaline kasutusiga. Nende tõhususe säilitamiseks on oluline neid korralikult puhastada ja hoiustada.
Selles artiklis vaatleme vajalikke toiminguid, mida on vaja oma kuulivestide ja plaadikandjate õigeks puhastamiseks ja ladustamiseks, et need püsiksid parimas seisukorras ja pakuksid maksimaalset kaitset.
Sisukord
Kui tihti tuleb kaitsevarustust puhastada?
Te peaksite oma kuuliveste puhastama pärast iga ülesannet või operatsiooni. Nii saate tagada, et teie kaitsevarustus püsib parimas võimalikus seisukorras ja on vaba mustusest, tolmust ja higist, mis võivad materjali kahjustada.
See, kui põhjalikult sa pead seda puhastama, sõltub suuresti sellest, kui määrdunud see on. Kui kaitsevarustus on lihtsalt kaetud lahtise mustusega, siis tuleks seda lihtsalt kuivpuhastada. Kui tegemist on suurema määrdumisega, siis peaksite selle põhjalikuks puhastamiseks kasutama leebet seebi ja vee segu.
Üldiselt puhastage oma kuulivesti ja kaitsevarustust kiiresti pärast iga kasutuskorda olenevalt selle seisukorrast ja tehke 1-3 korda aastas (olenevalt sellest, kui palju te seda kasutate) põhjalikum puhastus. See aitab hoida kaitseveste heas seisukorras ning tagab, et need jäävad tõhusaks ja pakuvad maksimaalset kaitset.
Kuulivesti puhastamine
- Eemaldage oma kuulivestilt kõik plaadid või ballistilised lisandid.
- Harjake maha igasugune lahtine mustus
- Kasutage puhastamiseks käsna, puhast vett ja lahjat seepi.
- Vältige igasuguseid tugevaid kemikaale.
- Ärge pange seda pesumasinasse.
- Pärast puhastamist kuivatage see õhu käes.
Esimene asi, mida te peate kuulivesti puhastamisel tegema, on eemaldama igasuguse lahtise mustuse. Seda saate teha, harjates kuulivesti õrnalt pehme harjaga või kasutades tolmuimejat, millel on harja otsik.
Veenduge, et pöörate erilist tähelepanu soomuse õmblustele ja pragudele, sest neisse kohtadesse võib koguneda palju mustust.
Kui olete vabanenud kogu lahtisest mustusest, on aeg kuulivest pesta. Kui teie kuulivestil on plaadid või muu ballistiline kaitse, siis eemaldage need.
Oluline on nüüd kasutada soomuse puhastamiseks mahedat seepi ja sooja vett. Vältige karmide kemikaalide või abrasiivsete puhastusvahendite kasutamist, sest need võivad kuulivesti kahjustada. Hea valik on mahe nõudepesuvahend.
Kasutage pehmet käsna või mõnda lappi. Kasta see seebilahusesse ja pühkige vest õrnalt üle ning veenduge, et katate kõik pinnad. Vältige ka liigse vee kasutamist.
Pärast käsnaga puhastamist loputage soomus põhjalikult puhta veega, et eemaldada allesjäänud seep. Ja jällegi pöörake erilist tähelepanu õmblustele ja pragudele, et tagada kogu seebi eemaldamine.
Pärast pesu lõpetamist laske vestil enne selle hoiustamist täielikult õhu käes kuivada. Samuti ärge kasutage kuivatamise kiirendamiseks mingeid soojusallikaid, näiteks fööni või küttekeha, sest see võib kuulivesti kahjustada.
Plaadikandja puhastamine
- Eemaldage plaadid kandjalt
- Puhastage see harjaga või tolmuimejaga mustusest ja prahist.
- Peske kandja käsitsi kerge seebi ja sooja veega.
- Loputage seda.
- Kuivatage kandja õhu käes
- Puhastage plaadid kuivalt.
Plaadikandja puhastamine on väga sarnane kuulivesti. Alustage jällegi plaatide või muude ballistiliste lisade välja võtmisest.
Pärast seda peaksite lahtise mustuse eemaldama harja või tolmuimejaga. Seejärel jätkake kandja pesemist pehme seebi ja sooja veega ning pöörake erilist tähelepanu õmblustele, pragudele ja kui kandjal on MOLLE-rihmad, siis ka sellele.
Pärast puhastamist käsnaga loputage kandja põhjalikult puhta veega, et eemaldada allesjäänud seebijäägid või mustus. Pärast seda laske sellel enne hoiustamist täielikult õhu käes kuivada.
Mõnda plaadikandjat võib pesta ka pesumasinaga õrnas pesutsüklis, kuid lugege kindlasti esmalt tootja juhiseid.
Nüüd vaatame lühidalt, kuidas kandja plaate puhastada. Siinkohal väldiksin vee kasutamist, kui see on võimalik, ja puhastaksin neid lihtsalt kuivalt. Nii et harjake või imege tolmuimejaga igasugune mustus maha ja seejärel pühkige need kuiva lapiga üle. Ja kui on veel plekke või need on “tõesti väga” määrdunud, siis pühkige neid niiske rätiku või käsnaga. Pärast seda kuivatage need õhu käes.
Kuulivestide ja plaadikandjate hoiustamine
- Veenduge, et teie kaitsevarustus on kuiv
- Hoidke seda jahedas ja kuivas kohas.
- Vältige otsest päikesevalgust
- Veenduge, et see on kaitstud igasuguste füüsiliste vigastuste eest.
- Hoidke plaate eraldi
- Kontrollige kaitsevarustust regulaarselt kahjustuste leidmiseks
- Jälgige soomuse kehtivusaja lõppemise kuupäeva
Kuulivestide nõuetekohane hoiustamine on oluline, et tagada kuulivestide kaitseomaduste ja üldise eluea säilimine.
Esmalt tuleb veenduda, et plaadid, kuulivest või plaadikandja on enne ladustamist täiesti kuivad. Kuna niiskuse tõttu kaotab see aja jooksul oma kaitseomadused, siis on oluline tagada, et see oleks enne ladustamist täiesti kuiv.
Kui olete veendunud, et teie kaitsevarustus on kuiv, hoidke seda jahedas ja kuivas kohas. Vältida tuleks nende hoidmist otsese päikesevalguse käes või niiskes kohas, sest see võib aja jooksul põhjustada kaitsevarustuse kvaliteedi halvenemist. Samuti on väga oluline, et soomus hoiustataks kohas, kus see on kaitstud füüsiliste kahjustuste eest.
Plaadikandjate hoiustamisel hoidke plaate plaadikandjast eraldi, et vältida plaatide võimalikku kahjustamist. Samuti tuleks plaate hoida mingis kaitsekohvris või pakitud kaitsekattesse.
Samuti peaksite vältima oma kuulivestide õi plaadikandjate hoiustamist koos riputite või millegi muuga, mis võib tekitada materjalis survepunkte või süvendeid. Kõik need asjad võivad aja jooksul vähendada selle kaitseomadusi või neid rikkuda.
Samuti tuleks teie kuuliveste ja plaadikandjate plaate regulaarselt kontrollida, et veenduda, et need on heas seisukorras ja suudavad endiselt pakkuda vajalikku kaitset.
Niisiis peaksite kontrollima, kas esineb mingeid kulumise või kahjustuste märke, näiteks rebendeid, pragusid või kulumisjälgi. Kui leiate kahjustusi, tuleks need vahetada välja.
Samuti pidage meeles, et kuulivestide ja ballistiliste plaatide eluiga on piiratud, seega on oluline jälgida nende kehtivusaega ja veenduda, et need ei oleks liiga vanad.
Kokkuvõtteks
- Te peaksite oma kaitsevarustust pärast iga kasutamist puhastama.
- Kuuliveste tuleks vähemalt kord aastas (sõltuvalt kasutusest) põhjalikumalt puhastada.
- Tolmust, mustusest ja muudest lahtistest osakestest vabanemiseks kasutage kuiva harja või tolmuimejat.
- Kuulivestide pesemiseks kasutage maheda seebi ja sooja vee segu ning käsna või lappi.
- Lugege kindlasti tootja juhiseid ja ärge kunagi peske kuulivesti pesumasinas.
- Enne hoiustamist kuivatage kaitsevarustus kindlasti õhu käes.
- Hoiustage kuuliveste ja ballistilisi plaate jahedas ja kuivas kohas, kus see on kaitstud füüsiliste kahjustuste eest.
- Kontrollige korrapäraselt kuulivesti, ballistilisi plaate ja plaadikandjaid, et tuvastada kulumise või kahjustuste märke.
- Jälgige aegumiskuupäevi, et tagada, et teie kaitsevarustus pakub teile ikka veel vajalikku kaitset.
Kokkuvõttes on kuulivestide ja plaadikandjate hea hooldamine oluline, et säilitada nende kaitseomadused ja tagada, et need hoiavad teid turvaliselt. Veenduge, et pöörate tähelepanu oma kaitsevarustuse nõuetekohasele puhastamisele, kontrollimisele ja säilitamisele, et need pakuks teile jätkuvalt vajalikku kaitset.