Tasuta transport DPD pakiautomaati al 100€ ostust!

Matkasaapad

Head matkasaapad on oluline osa iga matkaja varustusest. Need on loodud vastu pidama erinevatele ilmastikutingimustele ja maastikule, tagades kasutajale maksimaalse stabiilsuse, mugavuse ja kaitse looduses liikudes. Meie tootevalikus on palju kvaliteetseid, vastupidavaid ja mugavaid matkasaapaid nii meestele kui naistele, sealhulgas tuntud kaubamärgi “Samelin” tooted.

Näitan kõiki 18 tulemust

Kuidas leida endale parimad matkasaapad?

Allpool on toodud ülevaade erinevatest teguritest, mida tuleks matka saabaste valikul silmas pidada.

Miks üldse kasutada matkasaapaid?

Õiged jalanõud on matkamise juures kriitilise tähtsusega. Valesid jalanõusid kandes võivad need hõõrduma hakata, tekkida ville ning isegi tõsisemad jalavigastusi. Siinkohal tulevadki mängu matkasaapad, mis on spetsiaalselt disainitud vastu pidama erinevatele maastikutingimustele ning pakuvad jalgadele maksimaalset kaitset ja tuge.

Matkasaabaste plussid

Matkasaapad pakuvad teiste jalanõude ees mitmeid eeliseid:

 • Kaitse: Matkasaapad on loodud pakkuma jalale kaitset erinevate ohtude eest, olgu selleks teravad kivid, okkad, oksad või libedad pinnaolud. Lisaks pakuvad matkasaapad sageli ka veekindlust, mis tähendab, et nad hoiavad jalad kuivana ka vihmase ilma või märgade olude korral.
 • Tugi: Matkasaapad on disainitud nii, et nad toetavad jalalaba ja hüppeliigese õiget asendit. See vähendab väsimust ning aitab vältida lihaspingeid ja vigastusi pikaajalisel matkal.
 • Mugavus: Kuigi matkasaapad võivad alguses tunduda kõvad või ebamugavad, on nad tegelikult loodud pikaajaliseks kandmiseks. Korralikult sissekantud saapad on äärmiselt mugavad ning aitavad matkal oluliselt paremini vastu pidada.

Enne matkasaapaid valima hakkamist, küsi endalt milleks sa neid kasutama hakkad!

Enne uusi saapaid ostma asumist peaksid endalt kõigepalt küsima järgnevad küsimused:

 • Millist tüüpi maastikul sa tavaliselt matkad? Kas sa matkad enamasti metsas, mägedes või kivisel pinnasel?
 • Kui pikki matku sa tavaliselt teed? Kas matkad on lühikesed ja intensiivsed või pikad ja rahulikud?
 • Millistes ilmastikutingimustes sa tavaliselt matkad? Kas sa matkad tavaliselt soojas, kuivas kliimas või külmas ja märjas keskkonnas?
 • Kui palju raskust sa tavaliselt kannad? Kas sa kannad suuremat kott, kus on ka telk, toit ja muu matkavarustus, või eelistad kergekaalulist matkamist?

Vastused nendele küsimustele aitavad sind matkasaabaste valikul, sest erinevate olude jaoks on sobilikud erinevad saapad.

Valikut tehes pea silmas:

Tüüp 

Matkasaapad on olemas kolme eri tüüpi, olenevalt nende kõrgusest:

 • Madalad matkasaapad: Need on sarnased tavalistele spordijalatsitele, kuid on disainitud vastu pidama keerukamatele matkaradadele. Need on kerged ja mugavad, kuid ei paku nii palju tuge ega kaitset kui kõrgemad saapad.
 • Poolkõrged matkasaapad: Need saapad ulatuvad hüppeliigeseni ja pakuvad rohkem tuge kui madalad matkasaapad. Need on suurepärased valikud keskmise pikkusega matkadeks.
 • Kõrged matkasaapad: Need saapad pakuvad maksimaalset kaitset ja tuge. Neid on soovitatav kasutada raskete raskuste kandmisel, näiteks pikematel matkadel või mägimatkal, kus on oluline hüppeliigese kaitse.

Materjal

Matkasaabaste valmistamisel kasutatakse erinevaid materjale, millel on omad plussid ja miinused:

 • Nahk: Nahk on vastupidav ja veekindel materjal, mis pakub suurepärast kaitset ja tuge. Siiski võib nahk olla raske ja vajab regulaarset hooldust.
 • Sünteetilised materjalid: Sünteetilised materjalid on kergemad kui nahk ja tavaliselt ka odavamad. Need kuivavad kiiremini, kuid ei pruugi olla nii vastupidavad kui nahk.
 • Kombineeritud materjalid: Paljud matkasaapad kasutavad nii naha kui sünteetiliste materjalide kombinatsioone, et ühendada nende parimad omadused.

Matkasaabaste kaal

Kaal on kindlasti üks väga oluline tegur saabaste valikul. Kerged saapad on mugavamad lühikestel matkadel või kui kantakse vähe raskust. Raskemad saapad pakuvad rohkem tuge ja kaitset, kuid võivad jalgu kiiremini väsitada.

Tald

Matkasaabaste tald mõjutab jalatsi haakuvust ja stabiilsust maapinnaga. Matkasaabaste tald peaks olema vastupidav ja mustriline, et tagada hea haarduvus erinevatel pinnastel.

 • Kummitallad: Enamik matkasaapaid on varustatud kummitallaga, mis pakub head haakuvust isegi libedatel ja märgadel pindadel.
 • Vibram-tallad: Vibram on kõrgkvaliteediline taldade tootja, mida kasutatakse paljudes matkasaabastes. Vibram-tallad pakuvad suurepärast haarduvust ja vastupidavust.
 • EVA või PU vahetald: Need vahtpolümeeri tüübid pakuvad jalatsitele lisapolsterdust, muutes need mugavamaks pikema kandmise korral.

Veekindlus

Veekindlus on oluline omadus, eriti kui matkad sageli märgades tingimustes. Paljud matkasaapad on valmistatud veekindlast materjalist või on töödeldud veekindlaks. Samas on oluline märkida, et kuigi veekindlad matkasaapad kaitsevad jalgasid märjaks saamise eest, ei lase nad jalal hingata nii hästi kui mitte-veekindlad saapad.

Muud asjad, mida silmas pidada

Lisaks ülaltoodud omadustele on mõned muud aspektid, mida matkasaabaste valimisel silmas pidada:

 • Suurus: Matkasaapad peaksid istuma jalas hästi, kuid mitte olema liiga kitsad. Arvestada tuleks ka sellega, et pikkadel matkadel võivad jalad paisuda, seega võib olla kasulik valida saapad, mis on veidi suuremad kui teie tavaline jalanõude suurus.
 • Sokid: Kvaliteetsed matkasokid võivad märkimisväärselt suurendada matkasaabaste mugavust. Mõtle sellele, millist tüüpi sokke sa tavaliselt kannad, ja arvesta seda saapaste proovimisel.
Ostukorv
Scroll to Top