Tasuta transport DPD pakiautomaati al 100€ ostust!

Plaadikandjad

Leidke endale ideaalne taktikaline plaadikandja vest, mis vastab just teie vajadustele. Meie tootevalikust leiate parimad brändid nagu näiteks Galvi-Linda.

Näitan kõiki 5 tulemust

Mis asjad on plaadikandjad?

Plaadikandjad on kandesüsteemid, mis on mõeldud ballistiliste plaatide kandmiseks. Oma olemuselt on need nö vestid, mis koosnevad mitmetest rihmadest ja taskutest, mida siis kasutatakse ballistiliste plaatide hoidmiseks. 

Enamikul plaadikandjatel on ka ümbris või külgpaneelid, kuhu saab paigutada täiendavaid taskuid ja kotte, mis võimaldab kasutajatel kohandada oma varustust vastavalt oma vajadustele.

Plaadikandja ise on tavaliselt valmistatud tugevast nailonist või muust vastupidavast materjalist (Cordura) ning seda saab tavaliselt reguleerida vastavalt enda vajadustele ja suurusele.

Plaadikandjad on loodud kaitsma kandja eluliselt tähtsaid kehapiirkondi, nagu rindkere ja selg, kuulide, šrapnellide ja teiste ballistiliste ohtude eest.

Plaadikandjad on üldjuhul mõeldud kandma kahte ballistilist plaati. Üks plaat asub tavaliselt ees ja teine taga, et tagada kandja elutähtsate organite täielik kaitse. Mõned plaadikandjad sisaldavad ka külgplaate, mis annavad kandjale 360-kraadise kaitse.

Milleks kasutatakse plaadikandjaid?

Plaadikandjaid kasutatakse peamiselt kandja ballistilise kaitse tagamiseks. Need on mõeldud kaitsma üksnes kandja elutähtsaid piirkondi kuulide ja šrapnellide eest. 

Plaadikandjaid kasutatakse ka varustuse hoiustamiseks ja kandmisesks, ehk nagu taktikalist vesti. Tavaliselt (kuid mitte alati) on plaadikandjad kaetud MOLLE-rihmadega, mis võimaldab neile kinnitada täiendavaid MOLLE taskuid ja kotte et kanda laskemoona, esmaabikomplekte ja muud varustust nii, et see oleks hõlpsasti kätte saadav.

Õigesti üles seatud plaadikandja aitab hoida varustust kättesaadavana ja korrastatuna, pakkudes sellele kiiret ja lihtsat juurdepääsu. Samuti aitab see jaotada varustuse kaalu ühtlasemalt üle keha, muutes varustuse kandmise lihtsamaks ja vähem väsitavaks.

Samuti aitab see jaotada kandmise kaalu ühtlasemalt, muutes kandmise lihtsamaks ja vähem väsitavaks. Tänu oma kandevõimele kasutatakse plaadikandjaid ka airsofti, jahipidamise ja muude välitegevuste puhul.

Plaadikandjate tüübid

Plaadikandjaid saab liigitada kahte erinevasse kategooriasse: Esimene on nende suuruse järgi ning teine viis on ballistiliste plaatide lõike ja stiili järgi (erineva lõikega plaadide jaoks on erinevad plaadikandjad).

Suuruse poolest liigitatakse plaadikandjad 4 erinevasse kategooriasse: nö siledad ehk väga kerged plaadikandjad, minimalistlikud ehk kerged plaadikandjad, keskmised ehk standardplaadikandjad ja rasked plaadikandjad.

  • Siledad plaadikandjad on disainilt peenikesed ja mõeldud tihedalt keha ümber istuma. Neil puuduvad tavaliselt lisataskud ja MOLLE ribad, mistõttu sobivad need ideaalselt neile, kes soovivad hoida enda varustust kerge ja voolujoonelisena. Samuti sobivad need ideaalselt riiete all kandmiseks, kuna need ei ole kohmakad.
  • Minimalistlikud või kerged plaadikandjad on juba rohkem levinud plaadikandjate tüüp. Need on disainitud olema kerged, kuid neil on tavaliselt siiski MOLLE-riba süsteem ja taskud, mis muudab need ideaalseks neile, kes vajavad võimalust kinnitada täiendavaid taskuid oma plaadikandjale.
  • Keskmise suurusega või standardplaadikandjad on kõige tavalisemad plaadikandjad ning nende suurus ja kuju võivad varieeruda. Seda tüüpi plaadikandjatel on tavaliselt täiendav MOLLE-riba süsteem, mis võimaldavad kasutajatel lisada täiendavaid taskuid ja kotte.
  • Rasked plaadikandjad on täpselt sellised, nagu nad kõlavad: need suure lõikega ning on mõeldud suure hulga lisavarustuse kandmiseks. Need on enamasti valmistatud ka raskemast ja vastupidavamast materjalist, et nad suudaksid vastu pidada selle koormusele, mida nad kannavad. Sageli on neil lisakotid ja tugev ümbrisvöö.

Nagu ülal mainitud liigitatakse plaadikandjad ka ballistilise plaatide järgi, mille jaoks nad on mõeldud. Ballistilisi plaate on olemas "täislõikega" (full cut), "laskuri lõikega" (shooter's cut) ja "ujuja lõikega" (swimer's cut).

  • Täislõikega ballistilised plaadid on kas ristküliku- või ruudukujulised täisplaadid, mis on mõeldud kogu torso piirkonna kaitsmiseks.
  • Laskuri lõikega plaadid on põhimõtteliselt täislõikega plaadid, mille ülemised nurgad on ära lõigatud, et anda kandjale rohkem liikumisvabadust.
  • Ujuja lõikega plaadid on sarnased laskuri lõikega plaatidega, kuid neil on suurem osa plaadi ülemistest nurkadest ära lõigatud, et suurendada liikuvust.

Kuidas valida plaadikandjat?

Plaadikandjat valides tuleb arvestada mitmete erinevate teguritega. Siin on mõned kõige tähtsamad neist:

  • Kasutusotstarve: Esimene asi, mida tuleb plaadikandja valimisel arvesse võtta, on see, milleks te seda kavatsete kasutada. Erinevad plaadikandjad on mõeldud erinevateks eesmärkideks. Iga plaadi kandja ei sobi näiteks reaalseks militaarseks kasutamiseks.
  • Suurus: Plaadikandjate puhul oleneb tavaliselt nende suurus sellest, milliseid ja kui suuri plaate te kandma hakkata sellega. Ehk üldjuhul ostetakse plaadikandja plaatide järgi, ning kandjat ise saab reguleerida vastavalt enda keha järgi suuremaks või väiksemaks. Kuid siin on kindlasti erandeid, peamiselt selle näol, kui palju ühte või teist plaadikandjat saab reguleerida. Seega tuleks hoolikalt vaadata suuruste infot. 
  • Kanduri kaal: Plaadikandja kaal on kindlasti üks oluline aspekt, millele tihti ei mõelda. Mõned plaadikandjad on raskemad kui teised ning see võib mõjutada teie liikuvust ja mugavust, eriti kui te kannate seda pikema aja jooksul. 
  • Värv: plaadikandja valimisel on kindlasti oluline ka arvestada selle värviga. Tuleks valida selline värv, mis sobib teie vormiriietuse ja taktikalise varustusega ning mis ei paistaks silma ega oleks potentsiaalsetele vaenlastele kergesti märgatav. Kui te olete tegevteenistuses või Kaitseliidus, siis peaksite värvi valimisel arvestama ka võimalike vormieeskirjadega ja kindlasti rääkige see läbi oma ülemusega. Tavaliselt on enda varustuse kasutamine lubatud, kui kasutatske Eesti digilaigus asju.
  • Täiendavad omadused: Mõned plaadikandjad on varustatud lisafunktsioonidega, nagu näiteks joogikoti tasku, kiirkinntiid, tõmbe rihmad või integreeritud salvetaskud. Oluline on kaaluda, milliseid lisafunktsioone te vajate, ja valida plaadikandja, mis neid pakub.
  • Hind: Plaadikandjate hinnad võivad olla väga erinevad, alates soodsatest valikutest kuni kõrgekvaliteediliste toodeteni. Oluline on kaaluda oma eelarvet ja valida plaadikandja, mis pakub head hinna ja kvaliteedi suhet. Pidage meeles, et kallimad plaadikandjad pakuvad kindlasti kvaliteetsemaid materjale ja konstruktsiooni.
Ostukorv
Scroll to Top